20thAra

Homojen Zemin Kaplama

Homojen Zemin Kaplama Nedir?

 

Homojen Zemin Kaplama, demek malzemenin her yerinde aynıözelliği bulundurması demektir. Standart olarak 2mm kalınlıktadır. Diğer Pvc Yer Kaplamalarında aşınma tabakası 0.30 mikrondan başlar 0.80 mikrona kadar çıkar.
Homojen Zemin Kaplamasında ise bu aşınma tabakası 200 (2mm) mikrondur. Doğal olarak diğer Pvc Yer Kaplamalarına göre daha dayanıklıve uzun ömürlüdür. Homojen kaplamaların bir özelliği de yoğun trafiğe maruz kalan alanlar da kullanılabilmesidir. Trafiğe bağlı olarak ta kirlendiği zamantekrar ilk günkü yeni durumuna cila atılarak getirtilebilir.

Homojen pvc yer kaplaması da kendi aralarında farklı farklı kalite ve özelliklere sahiptir.
PVC esnek zemin malzemesi döşenecek zeminin toz, küçük çatlak ve yarıklardan, boya ve yağ gibi kalıntılardan kazınarak ve tozu emen bir zımpara makinesi ile zımparalanarak tamamen arındırılması, astar uygulaması ile zeminin yapıştırıcıya hazır duruma getirilmesi, yapıştırıcının ince dişli mala ile zemine yayıldıktan ve hemen sonra kıvama geldikten hemen sonra PVC malzemenin yapıştırıcının üzerinde serilmesi, içindeki hava boşluklarının hepsinin ovuşturularak çıkartılması, tüm bu parçalar içerisindeki derzlerin derz açma bıçağı ile açılması, açılan derzlere kaynak makinesi yardımı ile sıcak kaynak yapılması ve böylece yekpare bir zemin elde edilmesi.
Uygulaması kolay, fiyatları ekonomik, daha kısa sürede tamamlanan, uzun süreler bakım gerektirmeyen ve daha dayanıklı olan bu yeni nesil yapı sistemlerinin bir tasni de spor salonu, alışveriş merkezleri, çocuk parkları, hastane, okul, mağaza gibi büyük alanların zeminlerine kullanılan Homojen pvc kaplama uygulamalarıdır. Şık, doğal ve dekoratif görünümü, tüm sürtünmeye ve darbelere karşı yüksek mukavemet gücü ile insan kalabalığının fazla olduğu alanlar için son derece ideal olan bu ürün çeşidi, kısa sürede tamamlanarak kullanıma hazır hale gelmesi ve ucuz fiyatları ile de ayrıca çok cazip bir kaplama çeşididir. Özellikle okul ve hastane gibi temizliğin ve hijyenin ön planda olduğu alanlarda bakteri barındırmayan ve hijyeni uzun sağlayan performansı ile tek tercih olan bu ürünler özellikleri fonksiyonel  ve ileriye dönük avantajları ile tercih edilmektedir.

 

Pvc Zemin Kaplama hakkında bilgi almak için veya Pvc Zemin Kaplama Fiyatları hakkında bilgi almak için. info@zindezemin.com mail adresimize mail gönderebilirsiniz.

Leave a Comment