8thOca

Ofis Zemin Kaplama

Ofis Zemin Kaplama

Türkiyede üretilen ticari tip zemin kaplama malzemeleri; seramik, granit, mermer ve parkedir. Ancak Bilhassa Avrupa ve Amerika’da seçenek edilen pvc ve halı türevi malzemeler hızla yaygınlaşmaya başlamıştır. Özellikle kurumsal firmalar henüz profesyonel bir imaj çizdiği için, lüks vinil karoların (LVT) ve halıyı zeminde seçenek etmektedir. Elbette bu malzemeler sadece görüntüsünden Ötürü seçenek edilmiyor. özdeş vakitte anti bakteriyel ve anti alerjik oluşları ile ortamdaki hava kalitesini Menfi istikamette etkilememeleri de seçenek edilmelerinde etkili unsurlar.

Büro zeminlerinde tercihte bulunurken dikkat etmemiz şart olan en Mühim unsurlar nelerdir:

  • İnsan sağlığı üzerinde Menfi tesir yaratmaması (ortam hava kalitesini Menfi istikamette etkilememeli, içeriğinde kanserojen maddeler olmamalı, anti bakteriyel ve anti alerjik olmalı)
  • Zeminde yükseltilmiş döşeme Mevcut ise, post it vari yapıştırıcılarla uygulanan malzemeler seçenek edilmeli.
  • Topuk sesini absorbe etmeli (Sert zemin malzemeleri uygulandığında, kesif yaya trafiğinden doğan ses kirliliğini önlemeli)
  • erozyon dayanımı (Yoğun yaya trafiğine Müsait ticari tip halı ve pvc zemin kaplama malzemeleri seçenek edilmeli)
  • hijyen ve bakım kolaylığı (Fazla su ve deterjan gerektirmeden basitçe temizlenen malzemeler)
  • Tadilat ihtiyaç halinde söküm ve takımı basit bir malzeme seçenek edilmeli)

Mermer soğuk bir intiba bırakırken, seramik ve granitin derz araları kirlendiğinde temizleme zorluğu yaşatır. Ahşap malzemelerde ise erozyon problemi ile topuk sesini absorbe edememe problemleri Mevcut.

Ofisinizde seçenek edebileceğiniz ürünler hakkında Ayrıntılı bilgi almak için alanında uzman zemim danışmanı arkadaşlarımızla iletişime geçebilirsiniz.

 

ofis zemin kaplama

ofis zemin kaplama

ofis zemin kaplama

ofis zemin kaplama

ofis zemin kaplama

ofis zemin kaplama

Leave a Comment