Pvc Zemin Kaplama
7thAra

Pvc Zemin Kaplama

PVC Zemin Kaplama ve Kaplamaları

 

PVC doğrusu açılımı (Polivinil Klorit) olan zemin kaplamaları ile, PVC’nin, bazı dolgu maddeleri, asbest lifleri ve renklendiricilerle birlikte karıştırılmasıyla üretilmektedir. bazı dolgu maddeleri, ısı iletkenliği, elektrik ve ses yalıtkanlığı yüksektir, yağ emmesi oldukça düşüktür. Bileşiminde asbest bulunması nedeni ile aşınmalara ve bir dereceye kadar yanmaya ve ısınmaya karşı dayanıklıdır.

PVC döşeme karoları doğrudan doğruya PVC’den üretilebildiği benzer biçimde içine kalker tozu, asbest lifi gibi dolgu maddeleri değişik oranlarda katılarak farklı niteliklerde de üretilebilir. PVC oranı yükseldikçe araç-gereç esnekleşir ve aşınma dayanımı artarak kırılganlığı azalır. Bu karolar 1.8 ve 2 mm olarak iki ayrı kalınlıkta yaygın olarak 25×25, 30×30, 50×50 santimetre şeklinde boyutlarda ya da daha büyük boyutlarda özel olarak üretilmektedir.

PVC kaplamalar iki cins ile üretilebilmektedirler; PVC oranı düşük (% 15’den azca) homojen kaplamalar ve çok tabakalı dolgu malzemesi üst yüzeylerinde ince şeffaf film bulunan nitelikli PVC kaplamalarıdır. Çok tabakalı PVC kaplamalar iki yada üç ayrı tabakadan oluşurlar. PVC zemin kaplama malzemeleri yağlara karşı duyarsızdırlar (Dolgusuz olanlar dolgulu kaplamalardan daha azca hassastır). Bütün PVC kaplamalar soğuk, ateş ve kara karşı hassasdırlar.

Son zamanlarda asbest lifleri bileşiminden çıkarılmış, yerine cam elyafı ve diğer bileşik elyaf (polyester şeklinde) katılarak karolar güçlendirilmeye çalışılmıştır. Desen özellikleri çok geliştirilmiş olup, derhal her malzeme görünümünde desenler oluşturulmuştur. Bu tarz şeylerin niteliği yüksek olanlarının oluşumunda birkaç kat PVC katmanı kullanılmıştır. En üstte bulunan aşınma tabakası saydam özel bir vinil kaplamasıyla oluşturulmaktadır.

PVC ZEMİN KAPLAMALARININ GENEL ÖZELLİKLERİ NELERDİR ?

  • Uygun fiyat
  • Gürültü Engelleme
  • Yağlara karşı güçlüdür
  • Temizlemesi kolaydır
  • Basınçlara karşı güçlüdür
  • Esnek ve dayanıklıdır
  • Paslanmaya karşı son derece kuvvetlidir

 

PVC ZEMİN KAPLAMA FİYATLARI

PVC zemin kaplama fiyatları hakkında detaylı bilgi almak için teklif formu ‘nu doldurabilirsiniz. Veya (0212) 428 95 75 numaralı telefonumuzu arayabilirsiniz.

ÜRÜNLERİMİZ HAKKINDA BİLGİ

Ürünlerimizi görüntülemek için üst menüden Ürünlerimiz kısmından inceleyebilirsiniz.

 

Pvc zemin fiyatları için iletişim kısmından teklif formu doldurabilirsiniz veya (0212) 428 95 75 numaralı telefonumuzdan arayabilirsiniz.

Leave a Comment