Spor Zemin Kaplamaları
29thAra

Spor Zemin Kaplamaları

Spor Zemin Kaplamaları ve Zemin Kaplama Türleri

Spor Saha zemin kaplaması yapay çim, tartan, kauçuk, poliüretan ve benzeri malzemeler ile kullanım amacına bağlı olarak zemin kaplaması yapılabilinir.
Bunun yanı Dizi spor sahanın kurulacağı alanın büyüklüğü de intihap ile alakadar bir faktördür.

Özel olarak tasarlanmış Aleni spor sahalar ve kapalı spor sahalarda kullanılabilen güzel duyu, dekoratif, temiz, kaydırmaz, hava koşullarına, hararet farklılıklarına, kesif yaya trafiğine ve kimyasallara dayanıklı zemin kaplama malzemeleri de bulunmaktadır.

Kullanılacak spor zemin kaplam malzemeleri sahanın kurulacağı mekanın kapalı mı, Aleni mı, Aleni ise hava koşulları ve kullanım yoğunluğu gibi oldukça fazla faktörlerinde etkisi bulunmaktadır.
Bu gibi durumları değerlendirip siz işverenlerine doğru analiz eder sunan ve ücretsiz keşif yapan firmamıza danışabilirsiniz.

Spor saha kapmasında öncelikle sahanın Aleni mı yoksa kapalı mı olacağına siyah vermeniz gerekmektedir. Bu kararı yapacağımız zemin ve iklim koşulları ile alakadar etüt sonucunda sana sunabiliriz. Şimdi sırası ile Aleni spor saha kaplaması ve kapalı spor saha kaplamasını açıklayalım.

1) Aleni Spor Saha Kaplama

Aleni Spor Sahaları Zemin Kaplama Çeşitleri :

fazla maçlı Aleni spor saha kaplaması gelelikle aşağıda listelenmiş ürenler ile yapılmaktadır.

  1. Akrilik Zemin Kaplaması
  2. Cushıon Akrilik Zemin Kaplaması
  3. Tartan Üstü Akrilik Zemin Kaplama
  4. Tartan Zemin Kaplaması

a) Akrilik Spor Zemin Kaplamaları

Akrilik Aleni çok emelli spor zemin kaplama malzemesiyle Aleni ve kapalı spor sahalarında, Katı ve elastiki zeminler oluşturulabilir. Asfalt veya beton zemin üzerine 2-3 mm kalınlıkta uygulanabilir. Estetiktir, hijyeniktir, kaymazlık özelliği vardır, iklim koşullarına ve ısıl farklılıklara, kesif yaya trafiğine ve kimyasallara karşı oldukça dayanıklıdır. Akrilik zemin kaplama, Akrilik zemin m² ücreti, Akrilik Zemin özellikleri için lütfen bizimle iletişime geçiniz

Kullanım Alanları : Basketbol, hentbol, voleybol, bowling, bocce ve çok emelli spor sahaları, tenis kortları, atletizm pistleri.

b) Cushıon Akrilik Zemin Kaplaması

Cushıon Akrilik Aleni spor saha kaplaması su bazlı akrilik reçine ve çeşitli sentetiklerle modifiye edilmiş, spor sahaları için Hususi olarak tasarlanmış, güzel duyu ve tutumsal zemin kaplamalarıdır. Tercihen asfalt veya Hususi astarı ile beton üzerine çeşitli renklerde 2-3 mm kalınlığında uygulanır. Cushıon Akrilik zemin kaplama, Cushıon Akrilik zemin m² ücreti, Cushıon Akrilik Zemin özellikleri için lütfen bizimle iletişime geçiniz

Kullanım Alanları : Tenis Kortları, Basketbol sahaları, Voleybol sahaları, Hentbol sahaları, çok emelli spor sahaları, Skating Roller Pistleri, Atletizm pistleri, Bowling ve Bocce sahaları, Anti-shock çocuk oyun alanları.

c) Tartan Üstü Akrilik Zemin Kaplama

Tartan üstü Akrilik çok emelli Aleni spor saha kaplama Bilhassa tenis kortları zeminleri için geliştirilmiş, ehil tenisçilerin tercihi Master kortların vazgeçilmez zemin kaplamasıdır. Saha içersinde topun kusursuz olarak kontrolünü sağlayan kauçuk tabanlı akrilik esaslı elastiki zemin kaplamalarıdır. Aleni havada oynanan bütün spor oyunları için uygundur. Tartan Üstü Akrilik zemin kaplama, Tartan Üstü Akrilik zemin m² ücreti, Tartan Üstü Akrilik Zemin özellikleri için lütfen bizimle iletişime geçiniz

d) Tartan Zemin Kaplaması

Tartan çok emelli Aleni spor saha zeminler, esnekliği, vuruş emiciliği, UV dayanımı, ısıl farklılıklarında deforme olmayan yapısı, temiz ve Etraf arkadaşı olması, basit temizlenebilmesi, kaymaz olması, yürüyüş konforu sağlaması gibi özellikleri sebebiyle seçenek edilmektedir. SBR ve SBR+EPDM olarak iki ayrımlı sistem uygulanabilmektedir. Tartan zemin kaplama, Tartan zemin m² ücreti, Tartan Zemin özellikleri için lütfen bizimle iletişime geçiniz

Tartan Zemin SBR : Renkli ve ultraviyole dayanımlı SBR granüllerin poliüretan bağlayıcılarla karışımından elde edilir.

Tartan Zemin SBR+ EPDM : İlk katman SBR kauçuk granüllerinden elde edilir. Poliüretan bağlayıcılarından elde edilmesinden sonra ikinci katman ise istenen renkte EPDM granülleriyle Gene  poliüretan bağlayıcılarla beraber dökülerek hazırlanır ve saha tamamlanır.

2) Kapalı Spor Saha Kaplama

Kapalı Spor saha kaplaması için; poliüretanlı zemin kaplaması, PVC zemin kaplamaları, kauçuk zemin kaplaması ve parke spor zemin kaplaması kullanılmaktadır. Her spor salonunda özdeş tip malzeme kullanılmaz. çünkü firmamızın yapacağı etüt çalışması sonucu spor saha zemininde kullanılacak spor zemin kaplama malzemesinin ne olacağının kararını sana önermektedir. Bu öneride mutlaka sahanın ne amaçla kullanılacağı etkilidir.

fazla maçlı kapalı spor saha kaplaması gelelikle aşağıda listelenmiş ürenler ile yapılmaktadır.

  1. Poliüretan spor saha zemin kaplama
  2. PVC spor saha zemin kaplama
  3. Kauçuk spor saha zemin kaplama
  4. Parke spor saha zemin kaplama

a) Poliüretan spor saha zemin kaplama

Poliüretan kapalı spor saha kaplamalarında kullanılan beton yüzeylerde uygulanan, basit temizlenebilen, sararmaz, erozyon direnci yüksek, etkili ve koruyucu zemin kaplamasıdır.Ağır cisimlerin zemine yaptığı basınçtan etkilenmez. Poliüretan esaslı bir boya ile kaplandığından çizilme ve aşınmaya karşı nihayet aşama dayanıklıdır. Poliüretan zemin kaplama, Poliüretan zemin m² ücreti, Poliüretan Zemin özellikleri için lütfen bizimle iletişime geçiniz

Kullanım Alanları : Basketbol, hentbol, voleybol sahaları, tenis kortları, jimnastik, güreş ve çok emelli spor salonları.

b) PVC spor saha zemin kaplama

PVC, kapalı spor sahalarının döşenmesi için kusursuz bir malzemedir. benzeşik davranışlı ve estetiktir. İhtiyaca göre ayrımlı kalınlıklarının olması, renk ve desen seçeneklerinin yanı Dizi uygulama kolaylığı sebebiyle de tutumsal bir malzemedir. PVC zemin kaplama, PVC zemin m² ücreti, PVC Zemin özellikleri için lütfen bizimle iletişime geçiniz

Çizilmelere karşı dayanıklı olması, ses iletimini azaltması, temiz olması, şok emme özelliğinin olması, bakım ve hijyen maliyetlerinin düşük olması en Mühim özelliklerindendir.

Kullanım Alanları : Aerobik, footsall, jimnastik, yoga salonları, basketbol, hentbol, voleybol sahaları.

c) Kauçuk spor saha zemin kaplama

Kauçuk spor saha kaplama ağır ve Daimi kullanıma uygundur, başka bütün spor saha kaplama malzemelerine göre çok henüz dayanıklı ve uzun ömürlüdür. Aşınmaya karşı dirençlidir. vuruş etkisini emme özelliği sebebiyle düşmelerden kaynaklanan sporcu yaralanmalarını başka yüzeylere göre en üye indirir.

Top zıplama özelliğini bütün yüzeye denk yaydığı için her türlü spor aktivitesinde rahatlıkla kullanılabilir. Ayarlanabilir sertlik özelliğiyle yürüme ve başka etkinliklerde Adale, mafsal yorgunluğu yapmaz. Kauçuk zemin kaplama, Kauçuk zemin m² ücreti, Kauçuk Zemin özellikleri için lütfen bizimle iletişime geçiniz

Kullanım Alanları : Tenis Kortları, basketbol ve çok emelli spor sahaları, koşu parkurları, atletizm pistleri.

d) Parke spor saha zemin kaplama

Parke spor zemin kaplaması en çok kapalı spor salonlarında ve profesyonel basketbol sahalarında seçenek edilen yüksek nitelikli çok Hususi zeminlerdir. Top oyunlarının oynandığı kapalı spor salonları seçenek edilir. Parke zemin kaplama, Parke zemin m² ücreti, Parke Zemin özellikleri için lütfen bizimle iletişime geçiniz

Kullanım Alanları : Basketbol, voleybol, squash, hentbol sahaları, jimnastik salonları, dans pistleri.

Kapalı ve Aleni Spor Saha Yapımı

Aleni ve kapalı spor saha yapımı ile alakadar 10 senesi aşkın tecrübeye sahip Serçim Sport kaliteden ödün vermeden en Müsait fiyatlara spor saha zemin kaplaması yapmaktadır. Bunun yanı Dizi yaptığı Aleni kapalı spor sahalara yapımından sonra her türlü desteği vermekte ve siz işverenlerine spor saha yapımı, spor saha zemin kaplaması ile alakadar Müsait ödeme seçenekleri sunaravadeli spor saha yapımıile alakadar sizlere her türlü desteği vermektedir.

1

1

2

2

3

3

4

4

5

5

Leave a Comment