Mustafa Kemal Paşa Mah.İstiklal Cad.No.190.D.3 AVCILAR - İSTANBUL
tr

Zemin Döşemesi

Anasayfa » Zemin Döşemesi

Zemin Döşemesi

Yaşadığımız ve çalıştığımız mekanlar, sosyal alanlar, alışveriş merkezleri, hastaneler ile her türlü kapalı ve açık mekanlarda mekanın yapısına uygun zemin döşemesi kullanılmaktadır. Her mekan için farklı özellik ve yapıda zemin döşemesi bulunabilir. “Doğru zemin döşemesini nasıl seçeceğim?” sorusunu duyar gibiyiz. Bu yazımızda sizler için doğru zemin döşemesini seçmek üzere tavsiyelerde bulunacağız.

 

Doğru Zemin Döşemesi Seçimi

Öncelikle döşemenin yapılacağı mekanı tanımak gerekmektedir. İç mekanlarda ve dış mekanlarda birbirinden farklı döşeme çeşitleri kullanıldığı unutulmamalıdır. Mekanı tanıdıktan sonra döşeme malzemesinden beklentilerinizi netleştirmeniz gerekmektedir. Örneğin, şık ve ekonomik bir kaplama, ısı yalıtımlı bir kaplama veya endüstriyel zemin kaplaması.. Unutulmamalıdır ki, her kaplama çeşidi her mekan için uygun değildir!
Okullar, hastahaneler, spor salonları ve ofis  gibi mekanlar için en çok tercih edilen kaplama çeşidi epoksi kaplamadır. Kolay uygulanması, sağlam yapısı, kolay temizlenmesi ve uzun ömürlü olması gibi önemli özelliklere sahip olan epoksi zemin kaplaması, özellikle kalabalık ortamlar için yoğunlukla tercih edilmektir. Geniş desen ve renk seçeneği ile de uygulanan alanlara karakter kazandırmaktadır.
Doğal görünümü, estetik dokunuşu ve sıcak bir ortam oluşturma özelliği ile parkeler özellikle evlerde çokça tercih edilmektedir. Her bütçeye uygun bir parke alternatifin bulunması, kullanımını da yaygınlaştırmaktadır. Laminant, lamine, masif parke gibi farklı çeşitleri arasından bütçenize ve tarzınıza uygun bir alternatif seçebilirsiniz.
Geleneksel olarak evlerimizde halı kullanımı oldukça yaygındır. En yaygın olarak kullanılan eşidi ise maki ve yün halılardır. Makine halıları daha uygun fiyatlı olması, geniş alanlara kolay uygulanabilir olması, istenilen hav yüksekliğinde dokunabilmesi gibi avantajlara sahiptir. Ancak yün halılar ise daha şık ve gösterişli bir hava oluşturur. Yün dokuma halıları, makine halılarına göre biraz daha yüksek fiyatlı olabilmektedir. Sesi absorbe etme özelliği ile metrekaresi yüksek ve kişi sayısı fazla alanlarda kullanım için döşeme halılar idealdir.
En yaygın olarak kullanılan zemin kaplamalarından biri de fayans döşemedir. Evlerimizde ıslak zemin olarak adlandırılan mutfak ve banyo başta olmak üzere balkon ve teras gibi açık alanlarda da tercih edilmektedir. Farklı boyut ve desen seçeneğine sahip olan fayanslar kolay temizlenmesi, hijyenik olması, uzun ömürlü olması gibi olumlu özelliklere sahiptir.
Birbirinden farklı ve değişik özellikte bir çok zemin kaplaması arasından seçiminizi yapmak üzere tarafımıza danışabilir; ürün seçimi, uygulama ve projelendirme gibi konularda destek alabilirsiniz.

kaliteli malzeme ile mekanlarınıza zemin döşeme uygulatabilirsiniz.

pvc zemin kaplama  pvc zemin kaplama nedir?  pvc zemin kaplama fiyatları  pvc zemin kaplama nasıl uygulanır?
Epoksi Zemin Kaplama
Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz: